Andalusie a Maroko s českým průvodcem Zájezdy Maroko, Španělsko - Luxusní dovolená

marco-polo.cz
Kontaktujte svého odborného konzultanta +420 241 718 646
marco polo na facebooku
afrika afrika afrika afrika

ZÁJEZDY - Maroko, Španělsko

název zájezdu: Andalusie a Maroko s českým průvodcem


Země:
 
Maroko, Španělsko
Typ zájezdu: Poznávací
Podtyp zájezdu: za historií, za přírodou, za mořem
Ubytování: Puente Real
Strava: Polopenze
Nástupní země: Česká republika
Nástupní místo: Praha
Začátek zájezdu: 06.10.2016
Konec zájezdu: 15.10.2016
Počet nocí: 9
Průvodce: Česky hovořící
Typ dopravy: pravidelná letecká linka
Doba dopravy: 0
Cena: 
59 900,- Kčcena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí
9 900,- Kčpříplatek za jednolůžkový pokoj
1 490,- Kčpřipojištění proti stornu

Cena zahrnuje:
 
letenku na přímém letu Praha - Malaga - Praha v optimální třídě
letištní a vystavovací poplatky
ubytování 9 nocí v hotelech 3*/4* ve Španělsku a hotelech 4* v Maroku
polopenze (snídaně bufetové, večeře bufetové nebo servírované)
přepravu minibusem po celou dobu programu
lodní přepravu Tarifa - Tanger - Tarifa
služby místních oficiálních průvodců ve městech Granada, Cordoba, Sevilla, Ronda
služby místního průvodce po celou dobu okruhu v Maroku
služby česky hovořícího doprovodu CK Marco Polo
zákonné pojištění CK proti úpadku
základní pojištění léčebných výloh

Cena nezahrnuje:
 
připojištění proti stornu - 1 490 Kč/os

Poznámka:
 
Pro toho, kdo miluje vše španělské, je Andalusie správnou volbou. Oblast, kde se zrodilo flamenco i býčí zápasy, která inspirovala Picassa i Hemingway, je zkrátka to pravé Španělsko s majestátnými horami, historickými městy i překrásnými plážemi.
Maroko je zemí, která vás přijme vždy s otevřenou náručí.Navzájem se zde proplétají tři kultury – evropská, africká a arabská. Navštívíme královská města a opevněné kasby, setkáme se s exotickým islámským světem i s kulturou původních Berberů.


  

Další termínyprogram zájezdu


1.den přílet do Malagy
 Španělsko

V podvečerních hodinách odlet do Malagy, přílet večer. Čeká nás asi 30 minutový transfer do hotelu na Costa del Sol. Ubytování a odpočinek.

 Puente Real 
   

   

2. den Granada
 Španělsko

po snídani odjezd do města Granady (asi 140 km) a prohlídka paláce Alhambra, poté volno v centru města. Ubytování a večeře v hotelu Alixares 4* nebo Corona Granada 4*.
Město zalité sluncem pod zasněženými vrcholky Sierry Nevady uprostřed krajiny olivových a mandlových sadů. Místo plné historie a památky opředené legendami. Poslední sídlo maurských vládců na Pyrenejském poloostrově a symbol dokončení reconquisty v roce 1492. Ulice plné umělců, kteří hrají tradiční hudbu španělských cigánů (Los Gitanos) i moderní rock a folk. Flamenco, rušný život v ulicích, zábava dlouho do noci. To všechno je Granada.
Palác nazývaný Alhambra, který byl pevností, sídlem králů, a vlastně takovým malým městem ve městě, patří mezi nejnavštěvovanější památky na světě. Míří sem i prakticky všechny poznávací zájezdy do jižního Španělska. Žádný cestovatel, který přijede do Granady, ji neopomene navštívit. A stojí to rozhodně za to! Její první dochované významnější stavby pochází z poloviny 13. století. V průběhu věků zde ale přibývalo paláců, opevnění, domů i zahrad. Dnes se jedná o komplex plný zahrad exotických květů, palem, fontán a chladivého stínu, starobylých hradeb a ukázek vrcholného období středověké arabské architektury. Především je to ale neuvěřitelně precizní výzdoba Násridských paláců, elegantní Nádvoří lvů a zahrady Generalife (Rajské zahrady), které ročně přitahují miliony návštěvníků do této unikátní historické stavby.


  
   

   

3. den Cordoba
 Španělsko

Po snídani odjezd do města Cordoba (asi 200 km), prohlídka s oficiálním průvodcem. Poté večeře a ubytování v hotelu Selú 3* nebo podobném.
V Córdobě si pochutnáte na skvělém andaluském víně či chuťovkách "tapas", poslechnete si drsné i vášnivé flamenco v podání místního zpěváka a kytaristy.
To, co město v zákrutu líně plynoucí řeky Guadalquivir nabízí navíc, je především dotek historie. A skutečně slavné. Kdo by si pomyslel, že právě Córdoba se kdysi, když Londýn, Paříž či Madrid byly ještě v plenkách, pyšnila tím, že byla největším a nejvýznamnějším městem Evropy a hlavním městem velkého chalífátu Al-Andalus, který dal jméno dnešní autonomní oblasti Španělska? Nejvýznamnější stavbou ve městě je zcela určitě katedrála Mezquita de Cordoba. Emír Abd ar-Rahman začal s výstavbou této původně mešity v roce 785, poté byla několikrát rozšířena a dnes je s rozlohou 23.000 m2 třetí největší na světě. Asi 860 mramorových sloupů v souběžných řadách, z nichž každé dva naproti nesou oblouky, a nabízejí tak zvláštní hru světla a stínu.
Puente Romano (v překladu Římský most), nazývaný také Puente Viejo (Starý most), je most přes řeku Guadalquivir, postavený Římany po bitvě u Mundy (45 př.n.l.). Má 16 oblouků a byl kdysi součástí římské cesty Via Augusta.

  
   

   

4. den Sevilla
 Španělsko

po snídani odjezd do Sevilly (asi 135 km), prohlídka města. Ubytování a večeře v hotelu Don Paco 3* nebo podobném.
Mimo to, že je hlavním městem Andalusie je také hlavním městem flamenca a býčích zápasů. Sevilla jako by zůstala v těch starých andaluských časech a moderní doba snad čeká někde před branami města. Atmosféru umocňují místní lidé, kteří jsou na svou Sevillu náležitě pyšní, koně projíždějící městem a všudy přítomná vůně pomerančovníků. Nejvýznamnější památkou je bezesporu katedrála La Giralda, která patří mezi největší na světě. Její původní podoba byla gotická, ale po přestavbě získala renesanční vzhled. Přestože není na venek příliš elegantní, v jejich interiérech se uchovávají cenné poklady. Například hlavní oltář, jehož výroba trvala 35 let, obsahuje 2,4 tuny zlata, jež bylo ukořistěno v Mexiku a Peru. Katedrále dominuje věž La Giralda z roku 1198, která dříve sloužila jako minaret mešity Aljama. V 16. století byla doplněna o renesanční zvonici s 25 zvony. Pokud se na 98 metrů vysokou věž vypravíte, bude vám odměnou úžasný výhled na město. Centrum města protíná široká Avenida de la Constitución na jejímž konci se rozkládá široké náměstí Plaza Nueva. Ve městě je postaven také komplex královských paláců s kombinací maurských technik a katolických symbolů. Jde o palác Alcázar, který je dokonalým příkladem mudéjarské architektury. Tento palác patřící k nejstarším v Evropě, používal a stále používá španělský král. Společně s Archivo de Indias, kde jsou uloženy veškeré dokumenty týkající se objevení Ameriky, patří mezi světové kulturní památky. V novoandaluském barokním slohu je vystaven Španělský národní pavilon stojící na náměstí Plaza de Espaňa. Náměstí je zdobeno pestrými glazurovanými dlaždicemi – tzv. „azulejos“.

  
   

   

5. den Jerez de la Frontera - Algeciras/Tarifa
 Španělsko

Po snídani se podíváme do městečka Jerez de la Frontera, kde si projdeme jeho historické centrum. Poté se podíváme do slavných Bodegas de Jerez, kde ochutnáme místní víno. Pak již pojedeme do hotelu v blízkosti Algericas nebo Tarifa, večeře a ubytování a odpočinek.
Historické centrum Jerezu je v současnosti vyhlášeno kulturní památkou, ukrývá totiž množství významných historických staveb. Jednou z nich je například budova Palacio Duque de Abrantes, která byla postavena v 19. století pod vedením francouzského architekta Garniera. Dnes v budově sídlí Královská škola jezdeckého umění, která je obdobou slavné jezdecké školy ve Vídni. Kromě koňských stájí si mohou návštěvníci města prohlédnout také četné vinné sklípky. Jerez je známý produkcí vynikajícího vína a brandy.

  
   

   

6. den Tarifa/Algeciras - Tanger - Tetouan
 Maroko

Po snídani transfer do přístavu a lodní přejezd do Maroka - přístav Tanger. Zde na nás bude čekat minibus s místním průvodcem. Odtud pojedeme do města Tetouan, prohlídka města, ubytování v hotelu 4* a večeře.
Město se rozkládá na úpatí pohoří Rif. Zároveň se jedná o jediný otevřený marocký přístav u Středozemního moře. Historie města sahá až do 3. století př. n. l. kdy bylo založeno Římany, ještě předtím zřejmě oblast osídlili Féničané. Tetouan se rozrostl počátkem 14. století zásluhou krále Abu Thabita. Později se dostalo pod vládu Španělů, španělština je zde velmi rozšířenou řečí. Medína, tedy staré město Tetouanu, se nachází na seznamu světového dědictví UNESCO. Poblíž vstupu do medíny se nachází královský palác. Necelých 10 km od Tetouanu se nachází krásná pláž zvaná Martil. Ulice Tetouanu jsou plné života, říká se, že místní lidé byli velmi ovlivněni živelnými Berbery z pohoří Rif, a tak se připravte na neustálé obtěžování nejrůznějšími naháněči. Jakmile si ale zvyknete, začne se vám v Tetouanu líbit.

  
   

   

7. den Tetouan - Chefchauen - Fez
 Maroko

po snídani se vydáme přes horskou vesničku Chefchauen do královského města Fez (cca. 270 km). Večeře a ubytování v hotelu 4* (např. Menzeh Zalagh).
Malebné městečko v pohoří Rif je častou zastávkou mnoha cestovatelů. Známá modrá mešita je symbolem vesnice a najdete ji v prakticky jakékoliv sbírce fotografií z Maroka.
Fés je tradiční arabské město s bohatou historií. Skládá se ze tří částí. Nejstarší medina, tzv. "Staré město" (Fes-al-Bali) je obehnána hradbami. Dalšími dvěma částmi jsou "Fes-Djedid" ("Nový Fes") a Francouzi vybudovaná Ville Nouvelle.V dnešní době nabízí Fés mnoho kulturních památek, je obecně považován za jedno z nejzachovalejších muslimských měst s krásnými medínami. Zároveň je centrem rukodělných prací, koupíte tady snad všechno. Uprostřed medíny narazíte na krásnou mešitu Karaouiyne. Labyrint starobylé medíny Fes el-Bali je také největší bezautomobilovou městskou zónou na světě. Uličky jsou tak úzké, že se tam auta prostě nevejdou. Jednou z nejznámějších atrakcí Fésu jsou barviči kůží.

  
   

   

8. den Fez - Meknes - Rabat
 Maroko

Po snídani odjezd do Marockého Versailles - města Meknes, které bylo založeno v 17. století. Meknés pak vzniknul především díky pevnosti ("Kasbah") postavené v 8. století. Berberský kmen Maknassa osídlil tuto oblast v 10. století a kolem původní pevnosti se rychle začalo rozrůstat město. Zlaté časy zažil Meknés v době Marockého sultanátu za vlády Moulay Ismaila, když se stal hlavním městem.
Mezi nejzajímavější místa patří náměstí Place Hedim, které kdysi zápasilo s náměstím Djemaa el Fna v Marrakéši o statut "nejživějšího místa Maroka". Rozhodně stojí za to navštívit palác muzea Dar Jamai v zadní části náměstí Place Hedim. Brána Bab Mansour je největší a nejkrásnější branou ve městě, vede přímo na Place Hedim.
Poté budeme pokračovat do města Rabat, které si samozřejmě také prohlédneme. Večeře a ubytování v Rabatu.
Hlavní město Maroka rozkládající se na pobřeží Atlantického oceánu a zároveň v ústí řeky Bou Regreg. Mezi největší památky patří Tour Hassan (nedokončený minaret), mauzoleum Mohammeda V., pevnost Kasbah des Oudaias, starověké město Salé na druhém břehu řeky Bou Regreg, Archeologické muzeum a Jardins Triangle de Vue, což je centrální park. Ve městě také sídlí Univerzita Mohammeda V. Na sever a na jih od města se rozkládají krásné pláže.

  
   

   

9. den Rabat - Tanger - Tarifa/Algeciras
 Španělsko

Po snídani se vydáme zpět do přístavu Tanger, který si prohlédneme. Poté se rozloučíme s marockým průvodcem a přejedeme lodí zpět na území Španělska. Zde nás bude čekat minibus odveze nás do hotelu v oblasti Algeciras. Večeře a odpočinek.

  
   

   

10. den Algeciras - Ronda - letiště Malaga
 Španělsko

Dnes nás cestou na letiště čeká poslední zastávka - město Ronda. Poté transfer na letiště v Malaze a kolem 10. hodiny večerní odlet do Prahy.
Ronda je jedinečné andaluské město, které bylo vystavěno na okraji 100 metrů vysoké rokle, nad řekou Guadalevín. Přes tuto rokli nesoucí název El Tajo, se klene most Puente Nuevo, který je spojnicí mezi starou a novou částí města.Ve staré čtvrti Rondy se můžete procházet úzkými klikatými uličkami, které vyúsťují na malá utajená náměstí ukrývající krásné paláce. Mezi ty nejhezčí patří Palacio de Mondragón, v němž dnes sídlí malé muzeum. Palác vystavěný v roce 1314 původně sloužil jako rezidence velkého maurského krále Abb el Malika. Východní části města dominuje minaret postavený v nazarénském stylu, který náleží ke kostelu San Sebastián. Jih Rondy je obklopen pozůstatky starých arabských hradeb, ze kterých se dochovaly dvě hlavní brány – maurská Puerta de Almocabar a renesanční Puerta de Carlos V. V novém městě najdete uctívanou býčí arénu Plaza de Toros, na které probíhají zápasy toreadorů s býky už od roku 1785.

  
   

   

Hotely:


název hotelu:
 

Puente Real


Země:
 
Španělsko
Lokalita: Costa del Sol
Popis: Popis:
Tento hotel se nachází v první linii přímo na pláži Los Alamos na pobřeží Costa del Sol. Centrum města je vzdáleno cca 1,5 km od hotelu, letiště Malaga 2 km. Hotel má 2 venkovní bazény, které obklopuje tropická zahrada. Pokoje jsou zařízené vlastním balkonem, s nádherným výhledem do okolí.

Hostům se nabízí k využití bufetová restaurace Puente Real s panoramatickým výhledem na Středozemní moře, kavárna a bar, kde si můžete pochutnat na grilovaných jídlech.

Pro aktivnější klienty je zde tenisový kurt, lekce aerobiku nebo vodního póla.Vyzkoušet si můžete v zahradě také lukostřelbu s potřebnou výstrojí a vyškoleným personálem.
Typ ubytování: hotel
Poloha: Přímo u pláže
Úroveň: 4*
Vybavení: zahrada, šipky, směnárna, slunečníky a lehátka, restaurace, recepce, půjčovna kol, půjčovna aut, prodejna suvenýrů, internet, hotelový trezor, gril, fitness, dětský klub, bazén, bar, animační programy, 24-hod.servis
Sport v místě: šipky, stolní tenis, kulečník, golf, fitness, dětské hřiště, cykloturistika, bazén
Sport v okolív: 


  

fotografie hotelu

 


Nezávazná objednávka zájezdu 06.10.2016-15.10.2016

*Příjmení:
*Jméno:
Titul:
*Obec:
*Telefon:
Fax:
*Email:
*Počet osob:
cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí (59 900,- Kč)   osob  
příplatek za jednolůžkový pokoj (9 900,- Kč)   osob  
připojištění proti stornu (1 490,- Kč)   osob  
Cena celkem   Kč 
Pole označená * je nutno vyplnit.
Telefonní číslo uvádějte přednostně mobil.
odeslat


novinky

doporučujeme

Finská jezera - Self Drive
Finská jezera - Self Drive
Finsko
Sokos Hotel Pasila
27.06.2017-04.07.2017
Se snídaní, pravidelná letecká linka

 31900,- Kč
Saigon a Danang - Furama Resort
Saigon a Danang - Furama Resort
Vietnam
Furama Resort Danang
25.03.2017-03.04.2017
Se snídaní, pravidelná letecká linka

 53590,- Kč
Velký okruh Kolumbií s českým průvodcem
Velký okruh Kolumbií s českým průvodcem
Kolumbie

15.10.2017-29.10.2017
Se snídaní, pravidelná letecká linka

 85900,- Kč
Faerské ostrovy - self drive
Faerské ostrovy - self drive
Dánsko

16.06.2017-23.06.2017
Se snídaní, pravidelná letecká linka

 59900,- Kč